Aktualności


Kampania Rekrutacyjna SKN Energetyk

29 marca 2021 roku

Kampania Rekrutacyjna SKN Energetyk

Od 29.03.2021 przez okres dwóch tygodni trwa kampania rekrutacyjna w kole naukowym SKN Energetyk. Jeżeli jesteś studentem Politechniki Łódzkiej i interesuje Cię wiedza z zakresu energetyki, elektrotechniki, programowania PLC lub technologii w OZE, SKN Energetyk czeka na twoją aplikację.

Nasze koło naukowe zapewnia:
• wykorzystanie wiedzy teoretycznej w praktyce
• udział w ciekawych projektach we współpracy z firmami branżowymi
• wycieczki tematyczne
• nawiązywanie nowych przyjaźni.

Przez czas trwania akcji, na stronie Facebook w specjalnym wydarzeniu, dzielimy się naszymi zrealizowanymi projektami. Między innymi: cewka Tesli, Storm Model i wiele innych.

Jeżeli jesteś zainteresowany zapraszamy do kontaktu
• e-mail skn.energetyk@gmail.com
• Prywatna wiadomość na Facebooku
• wypełniając formularz na stronie koła w zakładce Aplikuj

Zachęcamy do aktywnego śledzenia wydarzenia na Facebooku.
https://www.facebook.com/events

Udział w targach "Energetics"

26 listopada 2019 roku

Udział w targach

W dniach 20-21 listopada wybraliśmy się do Lublina na tamtejsze targi energetyczne ENERGETICS. Targi te są okazją do prezentacji nowoczesnych urządzeń, aparatury i technologii dla przemysłu energetycznego ale także okazją do wymiany doświadczeń przez specjalistów z branży energetycznej.

W trakcie targów uczestniczyliśmy w forum pt. „Elektromobilność” w trakcie którego dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji odnośnie tego zagadnienia. Poznaliśmy różne układy ładowania pojazdów elektrycznych oraz ich działanie w praktyce a także wyzwania jakie elektromobilność stawia polskiej sieci elektroenergetycznej. Każdy z nas mógł znaleźć coś dla siebie, jednak uwagę całej grupy przy przykuło stanowisko firmy ENEA Operator Sp. z.o.o.. Co godzinę można było obserwować różne operacje przeprowadzane przez wykwalifikowanych elektromonterów na liniach średniego napięcia. Można było zobaczyć między innymi :
• Izolowanie miejsca pracy oraz wymianę izolatora bliskiego
• Montaż separatorów dla ptaków na konstrukcji przelotowej płaskiej, drążkiem teleskopowym z ziemi
• Otwieranie i zamykanie mostka rozłączalnego w przęśle drążkiem teleskopowym z ziemi

Przy stanowisku można było zapoznać się z aktualnym wyposażeniem elektromonterów oraz zobaczyć na filmie schemat postępowania brygad podczas wykonywania działań w technologii Prac Pod Napięciem (PPN), która pozwala ograniczyć przerwy w dostawach energii elektrycznej dla klientów.

SKN "Energetyk" na wycieczce - Litwa 2019

11 czerwca 2019 roku


SKN "Energetyk" był na wycieczce na Litwie. Wycieczka na Litwę była okazją do zwiedzenia kilku ciekawych obiektów. Pierwszym z nich była spalarnia śmieci w Białymstoku. Ten nowoczesny obiekt spalając śmieci generuje energię elektryczną oddawaną do systemu elektroenergetycznego oraz ciepło, które ogrzewa mieszkańców.
Drugiego dnia zwiedziliśmy LitGrid - centrum zarządzania Litewską siecią elektroenergetyczną. Najpierw wysłuchaliśmy krótekiego wykładu na temat budowy sieci a następnie zobaczyliśmy na własne oczy jak odbywa się sterowanie sytemem elektroenergetycznym.
Trzeciego dnia odwiedziliśmy stację przekształtnikowoą o mocy 500 MW znajdującą się w miejscowości Alytus. Umożliwia ona przesyłanie energii pomiędzy Polską i Litwą. Potrzeba jej istnienia wynika z tego, że pomimo tej samej częstotliwości znamionowej, systemy elektroenergetyczne Polski i Litwy nie są zsynchronizowane. Jednak dzięki prostowaniu a następnie falowaniu prądu za pomocą tyrystorów możliwy jest przesył energii z jednego kraju do drugiego.

Seminarium "Elektromobilność"

4 czerwca 2019 roku

Seminarium e-mobility

We wtorek 4 czerwca na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki odbyło się seminarium naukowo - techniczne poświęcone tematyce elektromobilności organizowane przez SKN "Energetyk".
W ramach seminarium wygłoszone zostały prelekcje Pana Artura Hołodoka, członka zarządu firmy Ekoenergetyka-Polska Sp. z o.o. oraz Pana dr inż. Pawła Kelma z Instytutu Elektroenergetyki Politechniki Łódzkiej. Uczestnicy seminarium mieli okazję poznać bliżej technologie ładowania oraz wpływ elektromobilności na polski system elektroenergetyczny.
Dziękujemy za uczestnictwo w seminarium!

Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki 2019

13 kwietnia 2019 roku

Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki 2019

W tę sobotę i niedzielę możecie nas spotkać na Festynie Nauki XIX Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w Manufakturze. Serdecznie zapraszamy :) !

Dzień Wydziału 2019

26 marca 2019 roku

Dzień Wydziału 2019

Koło SKN "Energetyk" wzięło udział w corocznym Dniu Wydziału WEEIA.